Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Gençlik Aşısı

gençlik aşısı

Hyalüronik asit, tüm canlı organizmalarda bulunan doğal bir maddedir. Yüksek konsantrasyonlar, yumuşak bağ dokusunda ve gözü çevreleyen sıvıda bulunur. Ayrıca bazı kıkırdak ve eklem sıvılarında ve cilt dokusunda bulunur. Deri dokusunda, hiyalüronik asit kolajen ve elastin lifleri arasındaki boşluğu dolduran jöle benzeri bir maddedir. Hyalüronik asidin ciltteki rolü şudur;

  • Temel besleyicilerin kan dolaşımından canlı cilt hücrelerine taşınması için bir mekanizma
  • Cildi suyla nemli tutmak
  • Mekanik ve kimyasal hasarlara karşı bir madde

Cilt yaşlandığında, hiyalüronik asit miktarında kademeli bir azalma olur. Bu düşüş, 18-20 yaş civarında başlar ve daha sonraki yıllarda cilt esnekliğini kaybetme ve çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Hyalüronik asit, daha derin hatları ve kırışıklıkları doldurmak ya da dudakları geliştirmek için yıllarca kullanılır.

Belirli bir enjeksiyon tekniğine bağlı tedavi için hiyalüronik asidin özel olarak hazırlanmış bir versiyonunu kullanarak nispeten yeni bir teknik, tecrübeli bir uygulayıcının deri kalitesini ve hidrasyonu artırmaya yardımcı olması için cildin daha geniş alanlarına doğrudan hiyalüronik asit enjekte etmesini sağlar.

Cildin doğal kaynaklı hiyalüronik aside tanıtılması dermişin durumunu iyileştirir ve kolajen, elastin ve vücudun kendi hiyalüronik asit üretimini uyarır.

Ayrıca, vücudun serbest radikallere karşı savunmasını geliştirmesi, böylece hücre fonksiyonunun iyileştirilmesi ve daha taze ve daha genç bir cilt görünümüne katkıda bulunması gerekiyor.

Hyaluronik asit enjeksiyonları IAL sistemi ya da gençlik aşısı olarak da bilinmektedir.