Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Elmacık Kemiği Dolgusu

elmacık kemiği dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemiği dolgusu Kadınların elmacık kemiklerinde yaşa bağlı olarak, yüze istenilen formun verilmesi ve doğumdan itibaren gelen şekil bozuklukları gibi sorunlar nedeniyle yapılan yöntemdir.

Yaşın ilerlemesi, genetik yapı gibi nedenlerden dolayı kişilerin, yüz ve cilt bölgelerinde bazı deformasyonlar görülebilir. Kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşması ve daha genç görünebilmesi için bazen estetik yöntemlere başvurulur. Günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisi de elmacık kemiği dolgusu işlemleridir.

Kişilerde görülen elmacık kemiği çıkığı veya çene hattı belirginleştirilerek kişilerin yüz ölçümüne uygun şekilde dolgu enjeksiyonu işlemleri uygulanır. Kısa süreli ve pratik işlemler olduğundan yapılan işlemlerle kişilerin yüzünde meydana gelen çöküntüler ve kırışıklıklar giderilerek daha genç bir yüz yapısına sahip olması sağlanır.

Elmacık Kemiği Neresidir?

Elmacık kemiği bölgesi, gözün alt kısmında burun kenarlarında bulunan bölgedir. Her iki yanakta da bulunan elmacık kemiği bölgesinde meydana gelen çökmeler, kişilerin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebebiyet verebilir. Kişilerin ihtiyacına uygun şekilde belirlenen yerlere, dolgu işlemi gerçekleştirilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne İşe Yarar?

Elmacık kemiği dolgusu, kişilerde daha iyi bir görünüm oluşturulabilmesi için standart estetik ölçüler esas alınarak kişilerin, doğal görünümünden uzaklaşmadan ideal yüz görünümüne kavuşması sağlanır. Kişilerin daha genç ve daha güzel bir görünümde olması için elmacık kemiği denilen bölge ve yanak kısmı oldukça dikkat çekici yerlerdir.

Elmacık kemiği bölgesindeki hacim azalması, ortaya çıkan kırışıklıklar giderilerek elmacık kemiğinin daha dolgun ve yeterli hacimde olması sağlanır. Uygulanacak dozun miktarı, kişilerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

Elmacık kemikleri daha belirgin bir hale getirilerek, kişilerin daha genç ve daha ilgi çekici bir görünüme kavuşması sağlanır. İşlem yapılan bölgeye hacim kazandırılarak, gözaltı morlukları ve çukurları azaltılır. Üçgen bir yüz görünümü oluşturularak, yüzün orantısal görünümü tekrar kazandırılır. Kişilerde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan boşlukları doldurarak, cilde hacim kazandırılır. Bu işlem ile elmacık kemiğinde toparlanma sağlanır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

İnsan vücudunda bulunan hyalüronik asit ile yapılan bir işlemdir. Elmacık kemiği dolgusu işlemlerinde, öncelikle kişilerin ihtiyaçları belirlenir. Yağ enjeksiyonu işlemi yapılacaksa liposuction yöntemiyle yağ, yüze enjekte edilir. Yaklaşık 25-30 dakika kadar süren bu işlemde, elmacık bölgesine hyalüronik asit enjekte edilir. Bu işlem, ameliyatsız ve oldukça pratik bir yöntemdir.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

İnsanların vücudunda bulunan hiyalüronik asit enjekte edilir. Hiyalüronik asitin, vücut için herhangi bir zararı yoktur. Tam tersine vücut için oldukça faydalı bir bileşendir. Kişilerin ihtiyacına göre vücudun farklı bölgelerinden alınan yağda enjekte edilebilir. Hidrolik asit, vücutta herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve alerji yapmayan bir üründür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Zararlı Mıdır?

Herhangi bir zararı bulunmayan ve kişilere konfor sağlayan işlemlerdir. Elmacık kemiği dolgu malzemesi olarak kişilerin vücudunda bulunan hyalüronik asit kullanıldığından, sağlığı tehdit eden herhangi bir durum söz konusu değildir.

Ancak estetik operasyonlarının, tecrübeli ve uzman doktorlar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Elmacık kemiği operasyonları öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzman ile bir ön görüşme yapılarak, kişilerin ihtiyaçları ve işleme uygun olup olmadığı tespit edilmelidir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Elmacık kemiği dolgusu, diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi yaşlanmayı engellemez. Uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılan elmacık dolgusu, yaklaşık 1-2 yıl boyunca etkisini gösterir. Yüz dolgusu, yağ enjeksiyonu şeklinde yapılırsa etkisi daha da uzun sürer. Dolgu işlemlerinin etkisini daha uzun gösterebilmesi için işlem yapılan bölgelerin her türlü darbe, bası gibi etkilerden uzak tutulmalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2021

İşlemin yapılacağı alana, kişilerin ihtiyacına ve uygulanacak yöntemlere göre elmacık kemiği dolgusu fiyatları farklılık gösterebilir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları, işlemin gerçekleştiği il, kuruma göre de değişir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile irtibata geçilmesi gerekir.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ağrılı Mıdır?

İşlem esnasında kişilerin herhangi bir acı hissetmemesi için işlemin uygulanacağı bölgeye krem sürülür. Elmacık kemiği dolgusu sonrasında, hafif şişlik ve morarma görülebilir. Bu şişlikler ve morluklar, buz uygulaması veya doktorun önerdiği kremler ile kolayca giderilebilir. Dolgu işlemleri, herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve kısa süre içerisinde iyileşme görülen uygulamalardır.

Elmacık Kemiğine Yapılan Dolgu Kaç Ay Kalıcı Olur?

Yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında kalıcılığı devam etmektedir. Hyalüronik asit ile yapılan dolgu işlemleri, 1 yıl kadar etkisini göstermektedir. Ancak yağ enjeksiyonu ile yapılan işlemler, yaklaşık 2-3 yıl boyunca kalıcılığı devam eder.

Elmacık Kemiğine Ne Kadar Dolgu Uygulanacağına Nasıl Karar Verilmelidir?

Elmacık kemiği dolgusu uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Kişilerin doğal görünümünden uzaklaşmadan daha iyi bir görünüme kavuşması için uygulanacak dolgu miktarına, doğru karar verilmelidir.

Elmacık kemiği dolgusu öncesinde, uzman doktorla bir ön görüşme yapılarak kişilerin ihtiyaçları belirlenir. Yapılacak alana ve kişilerin ihtiyacına uygun şekilde ne kadar dolgu uygulanacağı, uzman doktor tarafından belirlenir.