Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Elmacık Dolgusu

blank

Yaşlandıkça, yanaklarda hacim kaybolur. Bu yüzden yanaklarımız gençleşmenin en etkili yollarından biridir. Ancak, en iyi elmacık dolgusunu seçmek, birden fazla etmene bağlıdır.

Yaşlandıkça yüzümüz çeşitli şekillerde değişir. Özellikle yanaklarda hacim azalır. Yüz hacmimiz ağırlıklı olarak kafatasımızda ve yüzümüzdeki yağdan kaynaklanmaktadır. Yaşlandıkça, kafatası değişir ve yüzümüzden yağ kaybederiz. Dolayısıyla, yaşlanmanın işaretlerini tersine çevirebilmemizin yollarından biri, bu kayıp miktarın bir kısmını elmacık dolgusu ile değiştirmektir.

Neyse ki, yaşla kaybolan yanak hacmini değiştirmek için birden çok dolgu maddesi mevcuttur. Bu dermal dolgu maddelerin her biri benzersiz avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Önemli bir husus, yukarıda sözü edilen diğer dolgu maddelerinin de kollajeni uyarmasıdır.

Elmacık dolgusu elmacık kemiği üzerine yapılan bir işlemdir. Kullanılan dermal dolgu maddeleri bu bölgeye enjekte edilir ve etkisi genellikle 2 yıl ya da daha fazla sürer.

Hatırlanması gereken önemli bir nokta, yüz gençleşmesinin bir defalık bir olay olmadığıdır. Dolayısıyla, kaybettiğiniz hacmi geliştirmek için birden çok dolgu gerekiyorsa hepsini bir kerede yapmak zorunda kalmazsınız. Belli bir miktardan başlayabilir ve ideal, doğal görünen bir sona ulaşana kadar zamanla daha fazla katkıda bulunabilirsiniz. Aslında, bazen bu yaklaşımı uygulamak daha iyidir.

Elmacık dolgusu yaşlanmanın etkilerini azaltarak kişinin genç görünmesini sağlayabilir. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilir.