Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Dudak Nemlendirme

blank

Dudaklar, bir kadının yüzündeki mutlak kadınlık sembolü olarak düşünülür. Her kadın, dudaklarının güzel görünmesini ister ve aynı zamanda kuru olmaması için birçok şey dener. Ancak yine de bu istekler çoğu zaman yerine getirilemeyebilir. Dudaklar çoğu durumdan dolayı kuruyup çatlayabilir ve bu estetik görünümün yanı sıra acı verici olabilir.

Birçok kadın, dudaklarına ruj uygulayarak dudaklarının boyutlarını yanlış bir şekilde artırmaya çalışmaktadır. Aslında bu hayal kırıklığı yaratan bir görüntüdür. Dudakların büyütülmesi ve düzeltilmesi için çözüm, ruj veya dudak kalemi değildir. Ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri ile dudakların daha nemli olması sağlanarak, aynı zamanda daha dolgun görünmesi için işlemler yapılabilir.

Yıllar geçtikçe dudaklar gitgide daha da küçüliyor ve düşüyor. Belirli bir süre sonra ise dudaklar nemini kaybetmiş olduğu için istenmeyen bir görüntü oluşuyor. Bu durumun asıl nedeni ise dudak pulpasındaki yumuşak moleküllerin atrofik hale gelmesidir. Sonuçta dudaklar hacmini ve nemini kaybeder ve üzerindeki çizgiler de daha belirgin hale gelir.

Günümüzde dudak şeklinin büyütülmesi ve nemini kazanması için uygulanan ameliyatsız estetik yöntemleri çok basit ve güvenlidir. Yeni enjekte edilebilir materyaller ile dudaklara en uygun hacim ve şekli kolayca ve ağrısız bir şekilde vermek mümkündür. Dudaklara istenen dolgunluğu ve nemi kazandırmak için tercih edilen madde ise Hyaluronik Asittir.

Hyaluronik Asit, dudak şeklindeki kusurları düzeltmek için kullanılır. Küçük ve atrofik dudaklar için çözüm ruj veya dudak kalemi değil, daha ziyade dudaklara Hyaluronik Asit enjekte ederek istenen nemin sağlanması ve dolgun bir görünüm oluşturulmasıdır.