Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


dolgu

Yüz dolgu tedavisi, kırışıklıkları azaltarak veya ortadan kaldırarak, dudakları dolgunlaştırarak ve  yüz enjeksiyonlarıyla yumuşak doku hacmi kaybını değiştirerek yüz derisini canlandıran kollajen, hiyalüronik asit ve kalsiyum hidroksil apatit gibi ürünlerin kullanımını içerir. Yaşlandıkça, cildimiz kırışıklıklara ve sarkmalara karşı daha hassastır. Güneşe maruz kalma ve yıllar süren kas hareketleri cildin doku parçalanmasına katkıda bulunur.

Yüz dolgu maddeleri, birkaç küçük yüz enjeksiyonuyla uygulanan bir tedavidir. Yüz dolgu maddelerinin çeşitli türleri mevcuttur. Her biri kırışık azaltma ve dudak büyütme gibi bir veya birkaç amaçla tasarlanmıştır. Yüz dolgu maddeleri, yaşlandıkça yağ ve kollajen kaybına uğrayan bölgelerde kırışıklıkları ve katlanmaları hacimleştirmek için sıklıkla kullanılır. Hyalüronik asit vücudunuzdaki doğal dolgu maddesidir. Ancak ciltteki bazı bölgelerdeki hacim kaybı nedneiyle istenmeyen görüntüler oluşabilir.

Restylane ve Juvederm gibi Hyaluronik asit dolgu maddeleri sorun yaşanan bölgelere ekstra olarak enjekte edilerek kayıp miktarı değiştirir ve yüzde daha genç bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.

Dolgu tedavisinin ortalama uzunluğu, kişiye ve tedavi edilen alanların miktarına bağlı olarak, seans başına yaklaşık 10-20 dakikadır. En yaygın yan etkilerden bazıları alerjik reaksiyon, enjeksiyon bölgesinde morarma, uyuşma, geçici kızarıklık, şişme, ağrı, hassasiyet veya renk değişikliğidir. Dermal dolgu enjeksiyonları, hastaların tedavi sonrasında doğrudan normal faaliyetlerine dönmelerine izin veren çok az kesinti gerektirir. Yine de, ilk 24 saat boyunca, bireylere yorucu aktivitelerden ve aşırı güneş veya güneş maruziyetinden kaçınmaları talimatı verilebilir.