Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Diyet Kontrol Sağlıklı Yaşam Koçluğu

Sağlıklı, mutlu bir yaşam, çoğumuz ulaşmak istediği bir şey ama sağlıklı yaşamak ne anlama geliyor ?

Genellikle, kullandığımız uygulamalar ve sağlığımızı iyileştirmek ve desteklemek için yaptığımız seçimler anlamına gelir. Bir kişi sağlıklı bir yaşam tarzı yaşarsa, dengeli bir beslenme programını aktif olarak takip edebilir, düzenli olarak egzersiz yapabilir ve zihinsel ve fiziksel refahı için bakım yapabilir.

Artan sağlık ve sağlık endüstrisi ile şu andan itibaren ve çevrimdışı olarak bilgi bulmak çok kolay, ancak bunların çoğu çelişkili. Birçok kişi sağlıklı seçimler yapabilir ve kendi başlarına sağlıklı bir yaşam sürdürebilirken, bazıları için bir yol gösterici olması gerekir. Profesyonel bir sağlıklı yaşam koçu, sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamanızın ne demek olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir ve yapmak istediğiniz değişiklikler için sizi yönlendirir.

Çoğu sağlıklı yaşam koçu nitelikli doktor değildir, ancak genellikle sağlıklı bir yaşam için gereken motivasyonu ve desteği sağlayabilir. Sağlıklı yaşam koçları, yiyecek ve yaşam tarzı değişikliği ile şekilde kendinizi en iyi şekilde hissetmenize yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışan destekleyici danışmanlardır.

Sağlık koçluğu yaşam koçluğunun geliştirilmesidir, bu nedenle sağlık koçu kilo kontrolü, kariyer gelişimi, ilişki sorunları ve stres yönetimi gibi sağlıklı yaşamla ilişkili diğer konularla da genellikle size destek olur.

Sağlıklı yaşam koçunun amacı duygusal veya fiziksel bir soruna hitap etmek yerine, yaşam kalitenizi artırmaya odaklanmaktır. Bir sağlıklı yaşam koçu genellikle tavsiye vermekten, bir reçeteyi yazmadan veya teşhis koymaktan kaçınacak ve bunun yerine bir eylem planı hazırlamak için uzmanlığını kullanacak ve hedeflerinize ulaşmak için gerekli araçları sağlayacaktır.

Sağlıklı yaşam temelde günlük hayatınızda sağlıklı seçimler yapmaktır. Yapabileceğiniz, alışkanlık haline geldiğinde, kolaylaştığında ve günlük hayatınızda aşağıdakileri içeren olumlu bir etkisi olan bazı yaşam tarzı seçenekleri vardır;

  • Dengeli bir beslenme
  • Bol su içmek
  • Düzenli egzersiz yapmak
  • İyi bir uyku programı tutmak
  • İş – yaşam dengesi
  • Öz bakım uygulama