Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Dermal PRP

blank

PRP, Trombositten Zengin Plazmanın kısaltmasıdır ve trombositlerle zenginleştirilmiş normal kan plazmasını kullanır. Bu trombositler, kan akışını uyaran büyüme faktörlerini, cilt dokusunu iyileştirir ve kollajen üretimini artırır.

PRP, hastanın kendi kanından çok basitçe üretilir. Hastadan küçük bir miktar kan alınır ve steril bir tüp içerisinde saklanır. Daha sonra tüp kırmızı ve beyaz kan hücrelerini, plateletleri ve plazmayı ayıran kanı döndüren özel bir aygıta yerleştirilir. Bu işlemi takiben, plazma normalden fazla sayıda trombosit ile PRP haline gelmektedir.

PRP, dermal doldurucuların kullanılmayacağı alanlarda hacim geliştirmek için kullanılabilir. PRP kendi bedeninizden yaratıldığından, olumsuz yan etkilerin ortaya çıkma ihtimali uzaktır. Cilt topikal bir anestezi ile uyuşturulduktan sonra deriye PRP enjekte edilir. Enjeksiyonların kendileri sadece hafif derecede ağrılıdır ve baştan sona, işlem normalde yarım saat sürmez. İşlemden sonra, dört güne kadar şişlik ve morarma olasılığı vardır.

Pozitif sonuçlar genellikle tedaviden 6-12 hafta sonra ortaya çıkmaya başlar. PRP tedavisi, mikro iğneleme ve dermal dolgu maddeleri gibi diğer tedaviler ile kombine edilebilir.

PRP enjeksiyonlarıyla aşağıdakileri de içeren çok çeşitli cilt sorunları tedavi edilebilir;

İnce çizgiler ve kırışıklıklar

Düzensiz veya donuk cilt tonu

Kuru cilt

Hafif yara izi

Yara iyileşmesi

Aktif akne

Sivilce yara izi

Cildin esnekliğini arttırmak

Deri çatlağı

PRP tedavisi ile tam yüz, boyun, dekolte ve eller tedavi edilebilir. Kırışıklıklar için PRP enjeksiyonları özellikle gözlerdeki ve göz kapaklarının çevresindeki cilt için uygundur. Tedavi edilebilen diğer vücut bölgeleri, dizler, dirsekler, üst kollar ve karın bölgesidir.