Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Dermal Mezoterapi

blank

Mezoterapi, yüz ve vücudun sorunlu bölgelerini azaltmayı amaçlayan, cerrahi olmayan cilt gençleştirme tedavisidir. Mezoterapi yüz, boyun ve göz altı yenilenmesi için ve aynı zamanda saç dökülmesi gibi yaygın endişeler için kullanılabilir. Mezoterapi tedavileri, doğrudan hyalüronik asitdi mezoderm (cildin orta tabakası) içine enjekte etmeyi içerir. Bu, kollajen ve elastin üretimini teşvik ederek cildi besler, canlandırır ve cildinizin metabolizmasını uyarır.

Dermal mezoterapi tedavisi, doğrudan hücrenin aktivitesini artırmak ve kollajen ve elastin üretimini teşvik etmeye yardımcı olan, hyaluronik asidin epidermise ve mezoderm (orta katman) içine küçük yüzeysel enjeksiyonlarını içerir. Mezoterapi enjeksiyonlarından sonra cildiniz nemli, parlak, ışıltılı ve sıkı görünecektir.

Mezoterapi’nin etkili olabilmesi için 2-4 haftalık aralıklarla 4-6 tedavi uygulanması önerilir. Tedaviden sonra 24-48 saat içinde bazı yüzeysel şişme ve minik iğne işaretleri görülebilir. Ancak bunlar geçici yan etkilerdir.  Dermal mezoterapi tedavisinin faydaları şu şekildedir;

Genel cilt yenilenmesi

Cildin sıkılığını ve elastikiyetini arttırır

Cildin parlaklığında iyileşme

Kırışıklıkların önlenmesi ve donuk, yorgun görünümlü cildi canlandırma

Dekolte ve boyun bölgesinde cilt tonunu ve elastikiyetini geliştirir.

Tüm cilt tiplerini güvenle tedavi eder

Mezoterapi basit, hızlı (her seansta yaklaşık 20-30 dakika sürer), yan etkisiz ve nispeten ağrısız bir tedavidir. Tedavi sonrası bakıma ihtiyaç duyulmaz ve bu nedenle tedaviden hemen sonra hasta kendi sınırları olmaksızın günlük faaliyetlerine geri dönebilir.