Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Carbon Peeling

Karbon peeling  sıfır kesinti ile tamamen ağrısız olan  devrimci bir lazer tedavisidir. Yüz veya vücut üzerinde yağlı cilt, siyah nokta, genişlemiş gözenekler, donuk cilt ve akne sorunu olan kişiler için oldukça etkili bir tedavi yöntemi olan karbon peeling aynı zamanda cildinizi pul pul dökmek ve yenilemek ve cildi daha yumuşak, pürüzsüz bırakmak için mükemmel bir yoldur.

Karbon peeling tedavisinde deriye gözeneklerin derinliklerine girecek sıvı karbon tabakası uygulanır. Lazer alanın üzerinden geçtiğinde, ölü deri hücrelerini, kirleticileri ve yağı alarak karbonu yok eder. Karbon, gözeneklerin içinde yağ ve kirletici maddeleri emme kabiliyetine sahiptir. Lazer, uygulama yapılan alanın üzerinden geçirildiğinde karbon parçacıklarını hedefler ve yok eder, bununla emilen herhangi bir malzemeyi alır.

Karbon lazer tarafından hedeflendiği için ölü deri hücrelerini patlar ve siyah noktalar etkili bir şekilde pul pul dökülür. Sonuçta, gözenek boyutu azaltılmış, yumuşak, ışıltılı cilt ve cilt tonu ortaya çıkar.  Karbon peeling, aynı zamanda cildin derin katmanlarını hedef alır ve bu da kollajen üretimini harekete geçirir.

Karbon peeling akne oluşumundan sorumlu olan P.Acnes bakterilerini azaltır ve sivilcelerin daha iyi yönetilmesine imkan sağlar ve aynı zamanda sebase bezlerini (yağ üreten bezler) küçültür ve böylece daha az yağ üretir ve gözeneklerde tıkanıklığı azaltır. Tedaviler, sırt ve göğüs dahil vücudun herhangi bir yerinde yapılabilir.