Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Burun Estetiği

burun estetiği

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği yaptırmak varsa bu konu hakkında birtakım bilgiye sahip olmanız gerekir. Öncelikle burun estetiğinin aslında ne olduğu ve estetik yaptırdığınız zaman nasıl sonuçlarla karşılaşacağınız gibi sorular birçok kişinin de gündemine getirdiği konulardır.

Burun estetiği kavramlarını bazı yerlerde rinoplasti olarak görmeniz de mümkündür. Rinoplasti, insanların burnunun şekliyle ilgili yaptırdığı cerrahi bir operasyondur. Burun estetik yaptırmanın çok sayıda sebepleri olabilir.

Yaralanma sonucunda burnunuzda sorun oluştuysa, doğuştan burnunuzda bir sıkıntı varsa ya da burnunuzdaki bir problemden dolayı nefes almakta zorlanıyorsanız burun estetiği yaptırarak sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Tabii bunun için estetik yaptırdığınız firmaların burun estetikte ne kadar becerikli olduğu çok büyük öneme sahiptir. Söz konusu sağlık olan burun estetiği sektöründe birçok insan gerekli araştırmaları yapmadığı için görünüm ve sağlık açısından çeşitli sorunlar yaşıyor. Siz de sorun yaşamak istemiyorsanız bizimle hemen iletişime geçin.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiğinin sabit bir planı yoktur. Cerrahi operasyon yapılmadan önce kişinin burun yapısı, dokusu ve cilt özellikleri gibi birçok şeyin incelenmesi burun dolgusu için önemlidir.

Burun estetiğinde kişinin isteğine göre kıkırdak, kemik ve deri üzerinde çalışmalar yapılabilir. Burun estetiğini gerçekleştirecek hiçbir firma sizin isteğiniz dışında ve cildinize ters düşecek şekilde bir işlem gerçekleştiremez.

İlk defa burun dolgusu yaptıracaksanız firmaları araştırmanız bu konuda önemlidir. Burun estetiği yaptırmadan önce yapacağınız araştırmalarda ne tür bilgileri incelemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Eğer bilgisiz bir şekilde firma araştırırsanız size uygun burun dolgusu firmasını bulma konusunda epey zorlanırsınız. Odaklanmanız gereken bilgilerin başında burun dolgusu firmasının kalitesi vardır.

Kaliteli burun dolgusu cerrahları istekleriniz doğrultusunda ve kusursuz bir şekilde burun ameliyatını gerçekleştirir. Kaliteli olmayan burun dolgusu firmaları ise hem görünümünüze hem de sağlığınıza büyük zararlar verebilir.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Operasyonu başarıyla yerine getiren bir cerrahla çalıştığınız müddetçe burun ameliyatından memnun kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Burun ameliyatının avantajlarını söylerken ilk olarak sağlık açısından düşünelim.

Burun ameliyatını yaptırdıktan sonra yaşadığınız nefes güçlüklerini bir kenara bırakıp rahat bir şekilde nefes alıp verebileceksiniz. Görünüm açısından düşündüğümüz zaman burnunuzda hoşunuza gitmeyen özellikler değiştirileceği için burun ameliyatından sonra kendinizle barışık bir şekilde hayatınıza devam edeceksiniz.

Bu durumda burun ameliyatının insan psikolojisi üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu söylemeden geçemeyiz. Aynaya her baktığınızda burnunuzdan rahatsız oluyorsanız burun dolgusu sayesinde bu sorunu aşabilirsiniz.

Burundaki problemler nefes almanın yanı sıra koku almada da karşınıza sorun olarak çıkabilir. Burun ameliyatını yaptırdıktan sonra daha rahat koku alabildiğinizin farkına varacaksınız.

Böylece burun estetiğinin koku üzerindeki avantajından da yararlanmış olursunuz. Burun estetiğinin bütün avantajlarından yararlanmak istiyorsanız anlaştığınız firmayı titizlikle seçmelisiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Cerrahlar burun estetiğini herkese yapmaz. Bir kişinin burun dolgusu yaptırabilmesi için gelişimini tamamlamış olması gerekir.

Yani 18 yaşın altında kalan bireylere burun dolgusu operasyonu yapmak uygun görülmeyen bir durumdur. Yaş sınırının altındaki kişilere burun dolgusu yapılması çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirir.

İşini profesyonelce yapmayan burun ameliyatı cerrahları meslek etiğini görmezden gelerek sağlıksız olmasına rağmen 18 yaşın altındaki bireylere estetik yapabilir.

Bu dediğimiz gibi sağlıklı bir burun dolgusu operasyonu gerçekleşmesini engelleyen bir durumdur. Sizin de 18 yaşın altındayken burun dolgusu yaptırmamanız sağlık açısından önem taşır.

Firma araştırması yaparken burun dolgusu operasyonunu gerçekleştirecek kişilerin müşteri memnuniyetine verdiği öneme de yer vermelisiniz.

Çünkü müşteri memnuniyetine önem veren burun dolgusu cerrahları bu tarz hassas konuları göz önünde bulundurarak beklentinizi karşılamayacak bir operasyonu yerine getirmez. Müşteri memnuniyetine önem vermeyen burun estetiği cerrahları ise genelde kendi çıkarını düşünür.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Sağlıklı bir burun dolgusu operasyonu geçirmek istiyorsanız ameliyattan iki hafta önce kesinlikle ilaç kullanmamanız gerekir. Eğer bu bilgiyi dikkate almayıp burun dolgusu operasyonundan önceki iki hafta içerisinde ilaç kullanırsanız estetikten sonra kanamanız olabilir.

Burun dolgusu ameliyatından önce kullanmanız gereken ilaçlar varsa cerrahınızın reçetede yazdıkları dışında ilaç kullanmamalısınız. Size zararsız görünen bitki çaylarından da burun dolgusu öncesinde uzak durmanız şarttır.

Doğal olarak nitelendirilen ilaçlar ve bunun yanı sıra takviye kategorisindeki ürünlerden kaçınmanız da sağlığınız açısından önemlidir. Burun estetiğinden sonraki süreçte iyileşme sürecinin zorlaşmasını istemiyorsanız ameliyattan önceki süreçte sigara kullanmamalısınız.

Sigara kullanımı aynı zamanda burun dolgusu esnasında enfeksiyon kapmanıza da sebep olur. Araştırmalarınızda burun estetiği cerrahlarının profesyonel olmasına da dikkat etmelisiniz.

Profesyonel çalışan cerrahlar burun estetik işlemlerinden önce yapmamanız gereken şeyler üzerinde detaylı bilgiye sahiptir ve sizi de ona göre yönlendirir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat esnasında yapılan iç pansumanlar, burun estetiğinden sonraki bir hafta içerisinde durmaya devam eder. Burnunuzun durumuna göre burun dolgusu cerrahınızın burnunuzu korumak adına atel bantlaması mümkündür.

Bantlanan atel de burun ameliyatından sonraki bir hafta içerisinde burnunuzda kalır. Rinoplasti operasyonu sonrasına yatış pozisyonunuz bile büyük bir önem taşır.

Rinoplastiden sonra başınızı göğsünüzün üstünde tutarak yatmazsanız burnunuz kanayabilir ve şişebilir. Burnunuz şişerse ya da burun ameliyatından sonra atel bantlanırsa tıkanıklık sorunuyla karşılaşma ihtimaliniz vardır.

Pansumanınızı çıkardıktan sonra kanamanın devam etmesi rinoplasti operasyonundan sonra normal bir durumdur. Kanamanın emilmesi için çok sıkı olmaması şartıyla burnunuza gazlı bez bantlayabilirsiniz.

Burun ameliyatından sonra kanama ve şişme sorununun yaşanmaması için cerrahınızın sizi bilgilendirmesi ve gerekli önlemleri alması gerekir.

Şimdiye kadar konuştuğunuz burun dolgusu cerrahlarından bu konuyla ilgili detaylı bilgi alamadıysanız bizim firmamızla iletişime geçerek operasyonumuzdan önce detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sporcu bir yapınız varsa burun dolgusu yaptırmak istiyorsanız hem aerobik hem de koşu gibi sizi yoracak çeşitli spor egzersizlerinden bir süre uzak durmalısınız.  Burnunuzda bandaj olduğu süre zarfında banyonuzu suyun yukarıdan aktığı kısımda yapmanız sağlığınızı korumanızda yardımcı olacaktır.

Bildiğiniz üzere kabızlık burnu zorlayan sağlık problemlerinden biridir. Burun estetiğinden sonra kabızlığı önlemek için lif değeri yüksek meyve ve sebzeleri tüketmelisiniz.

Burun ameliyatından sonra dişinizi fırçalarken nazik bir şekilde davranmalısınız. Burun dolgusu sonrasında gün içerisinde gülmek burnunuzu zorlayabilir. Kıyafet seçiminde burnunuza temas eden kazak, tişört vb. giysiler yerine gömlek gibi önden açabileceğiniz kıyafetler giymeniz burun estetik operasyonundan sonra burnunuza zarar vermez.

Birçok kişi burun estetiğinden sonra göz kapaklarında şişme ve renk değişikliği sorunuyla karşılaşıyor. Burun estetikten sonra böyle bir etkinin yaşanması normaldir. Fakat şişliği gördüğünüzde buz torbası ya da ona benzer soğuk şeyler bastırırsanız burun estetiğinden sonra yapmamanız gereken bir şeyi yapmış olursunuz.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Sizin için hem uygun fiyatlı hem de işini iyi yapan burun dolgusu cerrahları ön plandaysa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rinoplasti operasyonlarımızı sağlığınızı düşünerek dikkatli bir şekilde yerine getiriyoruz.

Ayrıca fiyat konusunda bizimle görüştüğünüz sırada operasyon hakkındaki sorularınızı sorarak hakkımızda detaylı bilgi de edinebilirsiniz. Eğer burun dolgusu yaptırmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Burun estetiği fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.