Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Bahçeşehir Leke Tedavisi

bahçeşehir leke tedavisi

Bahçeşehir Leke Tedavisi

Bahçeşehir leke tedavisi öncesi dermatolog muayenesi faydalı olacaktır. Her leke önemsenmeli ve mutlaka kontrol için bir uzmana danışılmalıdır. Birçok kişinin şikayet ettiği ve vücutlarında olan Bahçeşehir leke tedavisi yöntemleri tercih edilerek giderilebilmektedir. Kişilerde oluşan lekeler güneş lekeleri başta olmak üzere birçok faktöre bağlı olarak oluşur. Kadın ya da erkek fark etmeden herkes de oluşabilecek olan lekeler gebelik, hormonal bozukluklar ya da genetik faktörlere bağlı olarak oluşur ve Bahçeşehir leke tedavisi farklıdır. Leke tedavilerinde en etkili faktör güneş olduğu için mutlaka güneşten korunmak gereklidir ve bu lekelenmeler için en etkili tedavi için kışın leke tedavisi yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Bahçeşehir Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lekelenmeler birçok sebebe bağlı olarak oluştuğu için Bahçeşehir leke tedavisi de farklı yöntemler denenmektedir. Denenen leke tedavilerinde kişinin cilt yapısı ve lekelenmelerin derinliğine bağlı olarak yöntemler belirlenir. Müdahaleler mutlaka kişiye özel yapılmalıdır. Anestezi gerektirmeden lokal kremler yardımıyla leke tedavisi yapılması yeterli olacaktır. Bahçeşehir leke tedavisi sonrası geçici oluşan güneş yanığına benzer izler meydana gelebilir. 1-2 hafta içinde ortadan kaybolarak 1 ay sonrası cilt istenen görünüme kavuşur. Mutlaka leke tedavisi yapıldıktan sonra kişi cildini güneşten korumalı ve uzman kişini tavsiye ettiği güneş koruyucu kremleri kullanmalıdır.

Bahçeşehir Leke Tedavisi Yöntemleri

Leke tedavilerinde tek bir yöntem uygulamak doğru değildir. Tek bir yöntem uygulanmamasının asıl nedenleri kişilerin cilt yapılarının farklı olması ve leke tedavisi uygulanan bölgenin farklı faktörlerde dayanarak lekelenmiş olmasıdır. Bahçeşehir leke tedavisi yöntemlerinden ilki kimyasal peelingdir. Kimyasal ajanlar olan meyve asitleri yardımıyla yapılır ve hafif olan lekeler üzerinde 4-6 seansta başarılı sonuçlar gösterir. Leke maskesi olan Bahçeşehir leke tedavisi ile özel bir soyma maskesi yöntemi uygulanır. 8-10 saat bekletilerek yapılan leke maskesi 6 ay sonra devam kremleriyle tedaviye katkı sağlanır.

Leke tedavi yöntemlerinden olan mezoterapi ile cilt altına özel ilaçlar enjekte edilerek peeling karışımları uygulanır. Lazer kullanılarak oluşan leke tedavisi yönteminde farklı lazerler kullanılarak yapılır. Farklı lazer kullanılma sebebi ise leke tonu ve derinliğine bağlı olmasıdır. Renk açıcı ve güneş koruyucu kremler de leke tedavi yöntemleri arasındadır. Önemli olan Bahçeşehir leke tedavisi yöntemleri için mutlaka doğru yöntem belirlenmesi adına kişilerin lekelenmeleri üzerinde doğru değerlendirme yapılmasıdır.

Bahçeşehir Leke Nedenleri Nelerdir?

Kişilerde kadın ya da erkek fark etmeden oluşan lekelenmeler birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler arasında en önemlisi güneş kaynaklı oluşan lekeler iken diğer leke nedenleri; hormonal bozukluklar, genetik kaynaklı leke oluşumu ve gebelik sonrası oluşabilen lekelerdir. Leke oluşum nedenini uzman hekimin değerlendirmesi doğru Bahçeşehir leke tedavisi uygulamada başarı oranını arttıracaktır.

Bahçeşehir Leke Tedavisi Nasıl Hazırlanılır?

Leke tedavisi için kişinin hazırlanma aşamaları vardır. Standart olan kliniğe gidilmesi dışında kişinin mutlaka uzman hekimi bilgilendirmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle kişinin cildi güneş ışınları etkisiyle bronzlaşmış olmamalıdır aksi halde lekelerin koyu olma yan etkisi olabilir. Cilt ile ilgili bir kanser ya da farklı bir cilt problemi varsa mutlaka hekim bilgilendirilmelidir.

Bahçeşehir Leke Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Leke tedavisi için farklı yöntemler denenirken mutlaka her yöntem ve leke için farklı seanslar gerekebilir. Bu seansların bilgisini uzman hekimden almak ve Bahçeşehir leke tedavisi için önerilen seansları tamamlamak başarılı sonuçlar almak adına önemlidir. Her yöntem için farklı seanslar belirlenirken en etkili sonuçlar 4-6 seans sonrası alınır. Seanslar uzman hekimin uygun gördüğü 2-4 hafta aralıklarla yapılır ve mutlaka seansları tamamlamak, yarım bırakmamak önemlidir.

Bahçeşehir Leke Tedavisi Merkezi

Leke tedavisi için merkezler oldukça önemlidir. Uygulama yapılacak merkezin steril ve yan etki yapmayacak onaylı, kaliteli cihazlar kullanıyor olması tedavinin etkili olmasını sağlayacaktır. Mutlaka uzman hekim eşliğinde leke tedavisi yapılmalıdır. Bahçeşehir leke tedavisi her ne kadar ağrısız gerçekleşse de lokal anestezik kremler acı hissini yok edeceğinden kullanılması tavsiye edilir. Leke tedavisi merkezlerinin deneyimleri ve tecrübeleri mutlaka araştırılmalı ve öncesine bilgi alınması faydalı olacaktır.

Bahçeşehir Leke Tedavisi Fiyatları

Leke tedavisi için mutlaka öncelikle lekenin nedeni ve türü belirlenmelidir. Her leke farklı özellikte olacağından kullanılacak Bahçeşehir leke tedavisi yöntemi ve leke tedavisi seansları değişiklik gösterecektir. Bu etkenlerde leke tedavisi fiyatlarının değişkenlik göstermesine sebep olacaktır. Az seans gerektiren ve çok seans gerektiren leke tedavisi fiyatları da farklı olarak müşterilere yansıyacaktır. Bu nedenlerden dolayı ön muayene ve görüşme oldukça etkilidir. Son dönemlerde leke tedavisi fiyatlarını etkileyen bir diğer etken ise lekenin yüz bölgesinde mi yoksa vücudun farklı yerlerinde mi sorusudur.

Lekenin büyüklüğü ve hangi bölgede olduğu da leke tedavisi yaptırmadan önce öğrenilmesi gereken bir durumdur ki leke tedavisi fiyatları belirlenebilsin. Ön görüşme ve ön muayene sonrası uzman hekim leke tedavisi için lekenin türü ve fiyatları hakkında bilgi vererek güvenle merkezde leke tedavisi olmanızı sağlayacaktır. Doğru yöntem ve doğru cihazlarla kişiler lekelerinden Bahçeşehir leke tedavisi ile rahatlıkla kurtulabilir ve güvenle uygulama yapılabilir.