Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Badem Göz Estetiği

badem göz estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği; genelde bayanlar tarafından tercih edilen estetik operasyonlardır. Çekik göz elde etmek için yapılan ve gözlerin kenarlarını belirgin hale getirmek için gerçekleştirilen başarılı olan bu uygulama sayesinde kadınları makyaj derdinden kurtarmaktadır. Badem göz estetiği fiyat konusunda da bilgi alınması gereken estetik işlemlerdendir ki değişken bir maliyet yapısına sahiptir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olup lokal anestezi altında yapılması uygun görülen bir estetik işlemdir. Estetik bir uygulama olan ameliyat yapılacak olan bölge uyuşturulur ve işlem sırasında hiçbir acı hissetmesi söz konusu değildir. 45-55 dakika süren estetik operasyon gözün dış kenarlarında bulunan bağların yukarı çekilmesiyle yapılır. Yapılan uygulama gözün daha çekik ve belirgin bir görüntü kazanması için yaptırılan estetik operasyondur. Badem göz operasyonları diğer operasyonlardan farklı olarak dikiş alım işlemi olmaz ve bunun nedeni özel bir dikiş yapılmasıdır. Özel dikiş olması da badem göz estetiği fiyat için değişkenlik yaratacaktır.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mıdır?

Operasyonlarda olduğu gibi mutlaka kalıcılık olması için uzman hekim önerilerine uyum olması önem taşır. Estetik bir uygulama olan bu operasyon yaşlanmanın verdiği etkilere bağlı olarak zaman içerisinde yer çekimine yenik düşen göz kenarlarının sarkmasını önlemek için yapılır ve kalıcılık zaman içerisinde yok olabilir. Nedeni ise vücut yaşlandıkça sarkmalar meydana gelebileceği için operasyonun da kalıcılığı olmamaktadır.

Çekik Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Göz estetik operasyonları genellikle gözlerin yapısından memnun olmayan, göz kenarı düşük olan kişilere, göz yapısı hep yorgun ve mutsuz gözüken kişilere, daha canlı ve daha etkileyici göz yapısına sahip olan kişilere yapılması uygundur. Asıl önemli olan kişileri uygunluğunun belirlenmesi için mutlaka klinik bulgular olmalıdır.

Badem Göz Estetiği Yapan Doktorlar

Estetik için yapılan uygulamayı yapan uzman hekimlerin mutlaka alanlarında uzman olması ve deneyimli olması önem taşır. Yapılan tetkikler hastaların uygun olup olmadığına bakılmak için yapılmalıdır ve yüz hatları önemli bir rol oynar. Yüz hatlarının düzgün ve yüzün oval olması badem göz estetiği operasyonu yapan doktorlar açısından önem taşır. Uzman hekimin deneyimli olması badem göz estetiği fiyat konusunda da değişkenlik olmasına neden olan bir etken olduğu unutulmamalıdır.

Badem Göz Estetiği Kalıcı Mı?

Operasyonu yaptıran kişiler kalıcılık olup olmadığı hakkında bilgi edinmek isterler. Zaman içerisinde yaşlanma belirtileri gösteren cilt sarkma yaşayacaktır. Sarkmaların engellenmesi için göz çevresine etki eden bu operasyon yapılır. Zaman içerisinde yaşanan deformasyondan etkilenebilen göz operasyonu olan bu işlemler kalıcı değildir ama eskisi gibi kötü bir görüntüye yol açmaz.

Badem Göz Estetiği Fiyat

Badem göz estetiği fiyat olarak çok değişkene sahiptir. Değişken olmasının nedenlerinin başında uygulama yapılacak olan hasta, uzman hekim deneyimi ve hastane koşulları faktörleri sayılabilir. Bu nedenle mutlaka ön görüşme yapılarak hastane koşullarını ve uzman hekim deneyimini aynı zamanda yapılan işlemleri öğrenmek açısında fayda sağlayacaktır.

Badem Göz Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Badem göz estetiği ile ilgili birçok soru kişiler tarafından sorulmakta ve araştırılarak yapılmaktadır. Sorulan soruların başında kalıcılık, operasyonun nasıl yapıldığı, acı hissi, taburcu işlemleri, dikkat edilmesi gerekenler, dikiş izi vefiyat bilgisi gelmektedir.

Göz Estetiği Ameliyatı Kaç Saat Sürmektedir?

 Gerçekleştirilen göz ameliyatı en fazla 45 dakika süren kısa bir estetik işlemdir.

Ameliyat Hangi Anestezi ile Yapılır?

Yapılan tüm işlemler hastanın durumuna bağlı olarak lokal anesteziyle gerçekleştirilir ve sadece uygulama yapılacak olan bölge uyuşması sağlanır. Lokal anestezi yapılması genel anesteziye göre ve fiyat içinde bir değişken olacaktır.

Badem Göz Estetiği Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Operasyon kısa süreli ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası hastanede yatışa gerek kalmadan taburcu işlemi hemen gerçekleşir. Hemen taburcu olunması da hastane yatışını gerektirmediğinden fiyat konusunda bilgi alın. 

Ameliyatta Acı Hisseder miyim?

Ameliyat sonrası ve ameliyat sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Hasta konforlu bir şekilde süreci geçirerek taburcu edilir. Hemen taburcu edilmesi fiyat konusunda da ekstra maliyet çıkmasını önlemektedir. Acı hissetme durumu oluşmasın diye lokal anestezi yeterli olacaktır.

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Sonrası

Operasyon sonrası diğer estetik işlemlerde olduğu gibi mutlaka hijyene dikkate edilmelidir. Estetik sonrası göz hijyeni enfeksiyon riskine karşı koruma sağlamaktadır.

Ameliyattan Sonra Gözümde Dikiş İzi Kalır mı?

Oldukça estetik ve özel olarak gerçekleştirilen bu estetikte işlemlerden sonra hastada bıçak izi ya da dikiş izi gibi durumlar söz konusu olmaz. Dikiş izi kalmayan operasyon özel dikişlerin kullanılmasından kaynaklı fiyat değişkenliği yaşanmasına neden olacaktır.

Ameliyat Sonrası Görmemde Sıkıntı Olur Mu?

Göz çevresine yapılan bir estetik işlemden ibarettir. Bu nedenden dolayı ve uzman hekimin tecrübesine dayanarak görme duyusunda herhangi bir sorun yaşanmaz.

Ameliyat Sonrası Gözüm Ne Zaman İyileşir?

Kişiden kişiye iyileşme süresi değişiklik göstermektedir. Badem göz estetiği sonrası kişilerde iyileşme ve sürecin tamamlanıp gözün son halini alması 10 günün sonunda gerçekleşir.