Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Alın Germe

alın germe

Alın Germe Nedir?

Alın germe, insanların en çok tercih ettiği estetik işlemlerden birisi alın germe ameliyatıdır. Gün içerisinde çok fazla mimik hareketi yaptığımız için alnımız kırışır, bu durum yaş ilerledikçe de yaşanan bir şeydir.

Kırışan alnı daha genç göstermenin en etkili yolu alın germe ameliyatı yaptırmaktır. Siz de alın germe ameliyatı yaptırarak genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Alnı kırışan kişiler ilk etapta alın germe ameliyatı yaptırmak yerine botoks, dolgu ve mezoterapi gibi ameliyatsız yöntemlere başvurur.

Bu kimilerinde işe yarasa da alın germe ameliyatı yaptırmadan alnındaki kırışıklıkları gideremeyen kişiler de mevcuttur. Siz de ameliyatsız yöntemlere rağmen alnınızdaki kırışıklıkları gideremediyseniz alın gerdirici ameliyatı işe yarayacaktır.

Alın Germe Avantajları

Birçok kişi alın estetiği ameliyatında yalnızca alındaki kırışıklığın giderildiğini düşünür. Fakat alın germenin ameliyatında alındaki kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra göz kapağınızdaki sarkmalar giderilir ve kaşlar da yukarı kaldırılarak yüzdeki bozukluklar giderilmiş olur.

Böylece alın estetiği ameliyatı sayesinde çok daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Alın estetiği operasyonunuzun başarılı geçmesini istiyorsanız cerrahınızı iyi seçmelisiniz. İşini kaliteli bir şekilde yapan alın germenin cerrahlarıyla görüşürseniz sonuç düşündüğünüz kadar iyi olur.

Fakat kaliteli bir alın estetiği cerrahıyla anlaşmazsanız sarkmalar tam anlamıyla giderilemeyebilir ve hizmetten memnun kalmazsınız. Sizi anlayacak bir alın estetiği cerrahıyla görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alın Germe Hazırlık Öncesi

Alın germenin ameliyatı olmadan önce cerrahınızın hangi yöntemi uygulayacağı hakkında bilginiz olması gerekir. Ayrıca alın estetiği cerrahınız ameliyattan önce gerekli tahlilleri yaparak ameliyatta nasıl bir yol izleyeceğini belirler.

Alnınızdaki kırışıklıklara göre alın estetiği ameliyatında uygulanacak yöntem ve plan belirlenir. Alın gerdirici cerrahınızdan bu konuyla ilgili bilgi almanız önem taşır.

Alın estetiği cerrahınız operasyondan önce size bilgi formu okutup imzalatır. Alın estetiği ameliyatı öncesinde yaşayacağınız şeyler hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bizim cerrahlarımızla da görüşebilirsiniz.

Operasyonunuzun başarılı sonuçlanmasını ve alnınızdaki kırışıklıkların son bulmasını istiyorsanız alın germeyi cerrahlarımızdan memnun kalırsınız. Alın estetiği cerrahlarımızın başarısını genç görünümünüzle hemen fark edeceksiniz.

Alın Germe Teknikleri

Alın estetiği ameliyatında uygulanan teknikler alnınızdaki kırışıklıklara ve cerrahınızın yaptığı tahlillerdeki sonuçlara göre değişir. Alın estetiği ameliyatında klasik ve endoskopik olmak üzere iki tane yöntem uygulanır.

Endoskopik alın estetiği yöntemi uygulandığında ilk önce alnınız ve şakak bölgeniz gerilir. Aynı zamanda alnınızdaki kırışıklıkların durumuna göre kaşlarınız kaldırılarak alın estetiği operasyonu tamamlanmış olur.

İsteğiniz alın estetiği ameliyatı yerine ameliyatsız bir şekilde alnınızı gerdirmekse bu da mümkündür. Botoks, dolgu ve mezoterapi gibi birçok yöntemle ameliyatsız yöntemlerle genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Alın germenin ameliyatıyla ilgili sorularınızı cerrahlarımıza sorarak güvenilir bir şekilde alnınızdaki kırışıklıklara çözüm bulabilirsiniz. Alın estetiği operasyonundan memnun kalmak için iyi bir cerrahla anlaşmalısınız.

Alın Germe Sonrası İyileşme Süreci

Alın germe operasyonundan çıktıktan sonra 10 gün içerisinde ödeminiz olabilir. Bu durum alın germenin ameliyatından sonra endişelenmemeniz gereken bir şeydir.

Ödemin yanı sıra alnınızda gerginliğin oluşması da alın estetiği ameliyatından sonra sıkça rastlanır. Alın gerdirici ameliyatından sonra yaşayacağınız etkiler 10 gün geçtikten sonra kaybolur.

Her ameliyatta olabileceği gibi alın estetiği ameliyatında da şiş ve morluklar meydana gelebilir. Alın estetiği ameliyatından sonraki durumunuza bağlı olarak sargı sarılma ihtimali de vardır.

Alın gerdirici operasyonu sonrasında saçınızı yıkamanız sorun oluşturmayacaktır. Alın estetiği ameliyatından sonra yapılan pansumanlar 3-4 gün geçtikten sonra açık bırakılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Biraz önce endoskopik alın estetiği ameliyatından söz ettik ama klasik alın estetiği ameliyatı hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Klasik alın estetiği ameliyatında alın deriniz kesi tekniğiyle kaldırılır.

Alnınızdaki kırışıklıklara sebep olan kasların ortadan kaldırılması alın deriniz kaldırıldıktan sonra yapılan bir işlemdir. Alın derisindeki fazlalıklar da atılarak ameliyat tamamlanmış olur. Klasik alın gerdirici ameliyatını en çok kaş düşmesi sorunu yaşayan kişiler yaptırır.

Kaş düşmesi 30 yaş ve üzeri kişilerde görüldüğü için klasik alın estetiği ameliyatı da bu yaş grubundaki kişilere yapılır. Klasik alın germenin ameliyatı yaptırmak istemiyorsanız endoskopik alın gerdirici ameliyatıyla da eskisi kadar genç görünebilirsiniz.

Alın Germe Estetiğinde Ağrı Olur Mu?

Alın germe ameliyatından sonra kendinizi yoracak faaliyetler yapmaktan kaçınır ve cerrahınızın uyarılarını dinleyerek hareket ederseniz ağrınız olmayacaktır. Her ihtimale karşı alın estetiği ameliyatından sonra ağrınız olursa yine cerrahınızın tavsiye ettiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Alın germenin operasyonundan sonra ağrınız olursa kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz.

Alın estetiği ameliyatından sonra yaşayabileceğiniz sorunlarla ilgili tavsiye almak istiyorsanız bizimle görüşebilirsiniz. Alın estetiği cerrahlarımız alnınızdaki kırışıklıklarınıza ve kaş düşme durumunuza bakarak estetik operasyon için plan oluşturur. Alın gerdirici ameliyatından önce yapılan tahlil sonuçlarına göre alın gerdirici yöntemi belirlenir ve son derece başarılı bir şekilde genç görünmenizi sağlar.

Alın Germe Kalıcı Mıdır Yoksa Tekrarlanabilir Mi?

Eğer alın estetiği için endoskopik alın estetiği yöntemi yaptırırsanız etkisi kalıcı olur. Endoskopik alın germenin ameliyatından sonra yaşınız ilerledikçe yüzünüzde sarkma meydana gelecektir.

Sarkmanın sonucu olarak alın estetiği elde edilen kaş şekli etkisini kaybetmez, yalnızca kaşlarınız az miktarda aşağı inecektir. Alın estetiği için seçtiğiniz yönteme göre kalıcılık değişkenlik gösterebilir.

Alın estetiği ameliyatı yerine botoks yaptırmak isterseniz kalıcı bir sonuç beklememeniz gerekiyor. Ameliyat yaptırmamak için alın estetiği operasyonu yerine botoks yaptırsanız bile etkisi 6 ay sonrasında kaybolur.

Kaş asma yöntemi kimi insanlarda işe yarasa da 50 yaş ve üstü yaş grubundaki insanlar için alın estetiği ameliyatı en etkili yoldur diyebiliriz.

Alın Germe Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönebilirim?

Alın germenin ameliyatından sonra sosyal yaşamınıza dönmeyi çok istediğinizi biliyoruz. Aslında bakılırsa alın estetiği operasyonu yaptırdığınız zaman sosyal yaşantınıza dönmeniz uzun sürmez.

Alın estetiği yöntemi olarak endoskopik kaş asmayı tercih ederseniz 3 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Eğer alın estetiği ameliyatı yaptırırsanız bu süre 10 güne uzayacaktır.

Alın estetiği ameliyatından sonra iyileşme sürecinizle ilgili detaylı bilgileri cerrahınızdan öğrenebilirsiniz. Alın estetiği cerrahınızın yönlendirmeleri doğrultusunda hareket ettiğiniz zaman iyileşme döneminiz daha erken tamamlanabilir.

Araştırma yapmanıza rağmen profesyonel ve işini iyi yapan bir cerrah bulamadıysanız bizim alın estetiği cerrahlarımızla iletişim kurabilir, ameliyat hakkındaki sorularınızı sorarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Alın Germe Fiyatları 2021

Cerrah araştırması yaparken alın germe fiyatlarını araştırmanız günümüzdeki fiyat değişkenliğini düşündüğümüzde çok normaldir. Alın estetiği ameliyatının fiyatlarını incelerken kendinize göre bir kriter belirlemeniz seçim yapmanızı kolaylaştırır.

Güvenilir alın gerdirici fiyatlarını öğrenmek için piyasa değerlerini araştırmanız gerekir. Piyasa değerleriyle cerrahların alın estetiği için istediği fiyat aralıklarını karşılaştırarak hangisinin güvenilir fiyat sunduğunu anlayabilirsiniz.

Sizin için önemli olan sadece alın estetiği fiyatlarının bütçenize uygun olmasıysa cerrahların fiyatlarını kıyaslamanız yeterli olacaktır. Fakat sadece alın estetiği fiyatlarına odaklanırsanız cerrahların başarısı konusunda net bir karara varmanız mümkün olmayabilir.

Hem işini iyi yapan hem de bütçenizi zorlamayan cerrahlarla anlaşmak için bizim estetik operasyonlarımızdan yararlanabilirsiniz. Böylece alın estetiği operasyonundan memnun kalacaksınız. Alın germe fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.