Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Whatsapp


Akne Mezoterapisi

aknemezoterapisi

Akne, gençler arasında en yaygın deri durumudur ve yetişkinliğe kadar sürebilir. Akne tedavisine ne kadar erken başlarsanız, o kadar çok yol alırsınız. Mezoterapi akne tedavisi için kolay ve etkili bir çözümdür. Mezoterapinin sivilcenizi nasıl tedavi edebileceğini anlamanıza yardımcı olacak bazı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Sivilce Neden Olur?

Popülerliği nedeniyle sivilceleri biliyor olabilirsiniz, ancak tam olarak sivilceye neden olanın ve sivilcenin durumunu etkileyen şeyin ne olduğunu biliyor musunuz? Akne, cildinizin gözenekleri yağ ve ölü hücrelerle dolu olduğunda oluşur. Sonuç olarak, ölü hücreler yüzeyin üzerinde yükselir veya gözeneklere tıkılır. Akne oluşumunu etkileyebilecek birkaç faktör vardır;

Hormon – Hormon yağ üretimini değiştirebilir. Hormon dengeleriniz düzensiz olduğunda akne ortaya çıkmaktadır.

Diyet – Süt ürünleri ve karbonhidrattan zengin gıdalar akne üretebilir.

İlaçlar – Bazı ilaçlar akne artışı yapabilir.

Kirli cilt  – Gözenekler temiz değilse akne daha da kötüleşebilir. Terleme ve cildinize çok fazla dokunmak gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir.

Mezoterapi, ilaçların cildin altındaki dokulara dahil edilmesi için mikro enjeksiyonları kullanan, cerrahi olmayan bir tedavidir. Farklı enjeksiyonlara göre uyarlanabilen maddelerle mezoterapi, birçok durumu tedavi etmek için çok yönlü bir yöntemdir.

Mezoterapi akne durumunu hem fiziksel hem de kimyasal uyarı ile tedavi eder. Özel ilaçlar eklenen enjeksiyonlar, yağ üretimini azaltmak için antioksidan oluşturur. Yağ miktarı düştükten sonra akne durumunuz iyileşir. Ayrıca, mezoterapi enjeksiyonları, ölü hücrelerin yerini alacak yeni hücrelerin büyümesini de uyarabilir. Bu, cildinizi daha parlak gösterebilir.